Kanser tedavisi için yurtdışına gitmek isteyen KHK’lı Prof. Haluk Savaş’ın pasaport çıkarma talebi reddedildi

KHK ile ihraç edilen ve kanser tedavisi için yurtdışına gitmek isteyen Prof. Dr. Haluk Savaş’ın yeniden pasaport çıkartma talebi, yurtdışı çıkış yasağı mahkeme tarafından kaldırılmasına rağmen reddedildi.

Savaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Benim ortalama beklenen ömrüm 39 ay, bunun 30 ayı geçti” dedi. Savaş, pasaport görevlisine yurt dışı çıkış yasağının kaldırıldığını söylemesine rağmen, ”Kanser raporlarınızla beraber CİMER’e yazın” cevabını aldı

Prof. Dr. Haluk Savaş’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:


Haluk Savaş’a Twitter’dan büyük destek

Savaş, yaptığı açıklamanın ardından farklı kesimlerden büyük destek aldı ve Twitter’da en çok konuşulanlar listesine girdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar