Dünyanın Gidişi (29): Sıcak çatışma endişesine yol açan son gelişmelerle ABD-İran gerginliği

Trump yönetimi geçen yıl nükleer anlaşmadan çekildikten sonra, önce aşama aşama ağırlaştırdığı yaptırımlarla, ardından askeri müdahale tehdidini kamuoyu gündemine sokarak İran’a yönelik baskısını “maksimum” seviyesine ulaştırmış durumda.
ABD’nin acil görevi olmayan personeline Irak’tan ayrılma talimatı vermesinin ardından, Almanya ve Hollanda da, Iraklı güvenlik güçlerine verdikleri eğitimleri askıya aldıklarını duyurdu. Işın Eliçin, bölgede sıcak çatışma yaşanabileceğine ilişkin endişeleri artıran gelişmeleri değerlendirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar