Sosyal medya kampanyası sonuç verdi: KHK’lı akademisyen Prof. Dr. Haluk Savaş’a pasaport verilecek

Adana Valiliği, kanser tedavisi için yurtdışına gitmek isteyen KHK’lı akademisyen Prof. Dr. Haluk Savaş’a pasaport verileceğini açıkladı.

Valiliğin açıklaması şöyle:

Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında yer alan ‘Yurtdışında kanser tedavisi olmak isteyen KHK’lı Prof. Dr. Haluk Asuman SAVAŞ’ın pasaport başvurusu mahkeme kararına rağmen reddedildi’ başlıklı haberle ilgili olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına 15.05.2019 tarihinde Valiliğimizce yapılan açıklamaya ek basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Yapılan değerlendirme sonucunda adı geçen şahıslara 5682 sayılı Pasaport Kanununun 22. maddesi gereğince zaruri haller kapsamında pasaport düzenlenecektir.

KHK ile ihraç edilen ve kanser tedavisi için yurtdışına gitmek isteyen Prof. Dr. Haluk Savaş’ın yeniden pasaport çıkartma talebi, yurtdışı çıkış yasağı mahkeme tarafından kaldırılmasına rağmen reddedilmişti. Savaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Benim ortalama beklenen ömrüm 39 ay, bunun 30 ayı geçti” demişti.

Savaş’ın tweet’inin ardından sosyal medyada #HalukSavaşaPasaport hashtag’iyle destek kampanyası başlatılmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar