İki Satır (1): AKP’nin işleyen bir seçim stratejisi yok

Gazete Duvar yazarları Hakkı Özdal ve Bahadır Özgür‘ün, Türkiye’de güncel siyasi meseleleri değerlendirecekleri yeni programları “İki Satır” bugün başladı.

Hakkı Özdal ve Bahadır Özgür’e göre, 31 Mart’a “beka” söylemi merkezli bir stratejiyle giden ve kaybeden AKP, 23 Haziran İstanbul seçimleri için ürettiği “Çaldılar” söyleminin de altını dolduramıyor. AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gibi başlıca figürlerin birbirleriyle çelişen ifadeleri, etkin iletişim için girişilen “iftar pozu” gibi hamlelerin bile ters tepmesi, sık tekrarlanan hatalar, tüm AKP mekanizmasının benimsediği, merkezi ve planlı bir stratejinin tutturulamadığını gösteriyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar