Binali Yıldırım’dan Twitter hamlesi: Hesaplarını değiştirerek takipçi sayısını artırdı

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Twitter’da takipçi sayısını yüksek göstermek için Meclis Başkanlığı döneminde kullandığı Twitter hesabıyla, İBB adaylığı için açılmış olan hesabı değiştirdi. 

Binali Yıldırım, 19 Şubat’ta açtığı ve kullanıcı adı @BY olan (şu anda @TCMeclisBaskani) hesabın sadece 249 bin takipçisi vardı. Binali Yıldırım, 1,6 milyon takipçisi olan Twitter hesabıyla, kişisel hesabını değiştirdi. Twitter’da kullanıcılar bu değişikliği Binali Yıldırım’ın kişisel hesabının yeterince takipçiye ulaşamamasına bağladı. 

https://twitter.com/TCMeclisBaskani/status/1133021892842086401

Hesaplar değiştirilmeden önce @TCMeclisBaskani hesabından en son paylaşım 18 Şubat’ta yapıldı. Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’nı bıraktığına dair paylaşım yapan hesap, 27 Mayıs’a kadar herhangi bir tweet atmadı. 

Binali Yıldırım yeni Twitter hesabına geçtikten sonra sekiz tweet attı. Yıldırım’ın en fazla etkileşim toplayan tweeti, 27 Mayıs Darbesi’yle ilgili paylaşımı oldu. Bu tweet, 1683 retweet, 4014 beğeni aldı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar