AKP ve CHP’nin kafa kafaya yarıştığı Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde seçmen ne düşünüyor?

Zeytinburnu ilçesinin 20 bin seçmene sahip Çırpıcı Mahallesi, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Binali Yıldırım’a yüzde 49, Ekrem İmamoğlu’na ise yüzde 47 oy verdi. Yıldırım ve İmamoğlu’nun kafa kafaya yarıştığı mahallede ağırlıklı olarak Karadenizliler ve Kürtler yaşıyor. 

Peki, yakın zamana kadar bir gecekondu mahallesi olarak bilinen Çırpıcı’da seçmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayları ve YSK’nın gerekçeli iptal kararı hakkında ne düşünüyor? 31 Mart’tan bu yana değişen dinamikler buradaki seçmenin 23 Haziran’daki oy tercihini etkileyecek mi? İbrahim Yayan ve Fatima Çelik, bu soruların cevabını aradı.

Kamera & Kurgu: İbrahim Yayan


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar