İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Koç Grubu’na: “Bizi enayi yerine koymayın”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Haber: Egemen Gök – Emrecan Kaya

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da seçmenlerle buluşmaya devam ediyor. 

Soylu’nun 11 Haziran Salı günkü programının ilk durağı, Sirkeci’deki Doğubank iş hanı oldu. Burada esnaf ziyaretinde bulunan Soylu, ardından Haliç Tersanesi’nde Denizcilik İşletmeleri ve tersane personeliyle bir araya geldi. İçişleri Bakanı Soylu, akşam saatlerinde Tophane Gönül Bağı Vakfı ve Tophane Siirt Halanze Derneği’ni ziyaret etti. Soylu’nun son durağı, Tophane Tayfunspor Kulübü oldu. Soylu burada Beyoğlu AKP İlçe Teşkilatı ve semtin vakıflarından gelenlere bir konuşma yaptı.

Soylu’dan Koç Grubu’na: “Bizi enayi yerine koymayın

Soylu, Tophane Tayfunspor Kulübü’nde yaptığı konuşmada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile girdiği polemiği burada tekrar hatırlattı ve Kaftancıoğlu’nun “Süleyman Soylu’nun cemaat üyeliğini biliriz” açıklamasına “Doğru, bilirsin. Çünkü ben domuz yiyerek büyümedim. Çünkü ben bu toprakların çocuğu olarak büyütüldüm” diyerek cevap verdi.

“İstanbul’u Gezi ruhuna emanet etmeyin”

Soylu, Tophanelilere Gezi’de yaşananları hatırlatarak Koç grubununa yüklenmeyi sürdürdü. “Gezi zamanında otelini tahsis edenler, şimdi özel uçak tahsis ediyorlar. Bizi enayi yerine koymayın” dedi. Tophane’de yaşayanların Gezi dönemini çok iyi bildiklerini söyleyen Soylu, “İstanbul’u Gezi ruhuna emanet etmeyin” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus