Kredi kartı ile alışverişte taksit sayıları artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kredi kartlarının taksitlerini yeniden düzenledi. 

Taksit sayısı, mobilyada 12 aydan 18 aya, video, kamera, ses sistemleri ve fiyatı 3.500 liranın üzerinde olan televizyonlarda 3 aydan 6 aya, değeri 3.500 liranın altında olan televizyonlarda 9 aydan 12 aya, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ev aletlerinde 12 aydan 18 aya, uçak ve otel harcamalarında 9 aydan 12 aya çıkarıldı. 

Aynı düzenleme ile vergi ödemelerinde taksit sayısı 9 aydan 12 aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırı ise 12 aydan 18 aya yükseltildi.

BDDK’nın açıklaması tam olarak şöyle:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar