Cenk Başlamış ile söyleşi: “Çernobil dizisi nükleer enerjiye sahip olmanın risklerini anlatıyor, komünizm karşıtı propaganda iddialarına katılmıyorum”

Dünyanın en büyük nükleer felaketi olarak kayıtlara geçen, eski Sovyetler Birliği bugünkü Ukrayna sınırları içindeki Çernobil kentinde bulunan nükleer santralde yaşanan kaza, 33 yıl sonra bir Amerikan yapımı dizi ile yeniden çok tartışılır oldu. 21 yıl Moskova’da gazetecilik yapmış olan ve Çernobil’deki kaza ertesinde bölgeye giderek olayın tanıkları ve nükleer santral çalışanları ile konuşan gazeteci Cenk Başlamış ile diziyi değerlendirdik. Birkaç küçük maddi hata dışında olayların aslına uygun şekilde anlatıldığını söyleyen Başlamış, dizinin komünizme karşı kara propaganda amacıyla çekilmiş olduğu iddialarına katılmıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar