KONDA’ya göre fark 9 puan: İmamoğlu yüzde 54, Yıldırım yüzde 45

KONDA Araştırma, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimleriyle ilgili seçim tahminini yayımladı. Araştırma sonucunda İmamoğlu’nun yüzde 54, Yıldırım’ın yüzde 45 oy alacağı tahmini paylaşıldı.

KONDA’nın yaptığı araştırma 15-16 Haziran tarihlerinde 157 mahallede 3498 kişiyle yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırmanın sonucuna göre İmamoğlu yüzde 49, Yıldırım 40 olarak belirtildi ancak yüzde 9,4’lük kararsız seçmenin dağıtıldığında sonucun yüzde 9 fark korunarak İmamoğlu lehine olacağı kaydedildi:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar