Özlem Akarsu Çelik: “Dün İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında faciadan dönüldü”

Dün akşam İstanbul-Ankara seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), Arifiye-Bilecik arasında meydana gelen heyelan nedeniyle saatlerce hizmet dışı kaldı. Trende seyahat eden ve olayı duyuran gazeteci Özlem Akarsu Çelik Medyascope’a konuştu. Çelik, faciadan dönüldüğünü belirtip o anları Medyascope’a anlattı. Devlet Demiryollları ise yaptığı açıklamada aşırı yağış nedeniyle seferlerin 18.45’te durdurulduğunu açıkladı. Açıklamaya tepki gösteren Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “TCDD, hattın 18.45’te kapandığını duyurdu, fakat biz İstanbul’da trene 19.15’te bindik, hat kapalıysa neden biz o saatte hareket ettik.”

Konuyla ilgili konuştuğumuz Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Başkanı Hasan Bektaş, bir felaketin kıyısından dönüldüğünü söyledi. İklim koşullarının son yıllarda değiştiğini ve yağışların çok daha etkili şekilde meydana geldiğini söyleyen Bektaş, iktidarın da bu durumun farkına vararak pozisyon alması gerektiğini belirtti.

Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen tren kazalarındaki artış endişeleri artırıyor. Son olarak, Ankara ve Çorlu’da meydana gelen kazalarda 34 kişi hayatını kaybetmişti. Çorlu tren kazasında hayatını kaybedenlerin aileleri ise adalet taleplerini dile getirmeye devam ediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar