Çaya, şekere ve motorine zam

Şekere yüzde 16, kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı. Motorinin litre fiyatı 22 kuruş zamlandı.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., “50 kiloluk ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkış fiyatının 25 Haziran Salı gününden geçerli olmak üzere, yüzde 16 oranında artırılarak, KDV hariç 3,57 TL olduğunu duyurdu.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) de artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini öne sürerek, kuru çay fiyatına yine bugünden geçerli olmak üzere yüzde 15 oranında zam yaptı.

Öte yandan motorinin litre fiyatı da 23 kuruş zam gördü. “Eşel mobil” sistemi uyarınca zammın 22 kuruşu pompaya yansıtılırken, kalan 1 kuruşluk artış vergiden karşılanacak. Zamlı fiyat, bugünden itibaren geçerli olacak. Buna göre motorinin litre fiyatı Ankara’da 6,52 liraya, İstanbul’da 6,47 liraya, İzmir’de 6,53 liraya yükselecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar