Musa Özuğurlu: “Şam ve Ankara’nın birbirine karşı başarı elde etmeye ihtiyacı var, bu durum iki ülkeyi sıcak çatışmaya sürükleyebilir”

Suriye’nin İdlib vilayetinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 10 numaralı gözlem noktasına saldırı düzenlendi. Saldırıda bir asker hayatını kaybetti, üç asker de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı açıklamada saldırıyı Suriye yönetiminin yaptığını duyurdu. 

Saldırının ardından Rusya’nın Ankara Askeri Ataşesi Genelkurmay Başkanlığı’na çağrıldı. Konuyu Gazete Duvar yazarı Musa Özuğurlu ile konuştuk. Özuğurlu “Rusya S-400’ler yüzünden Türkiye’ye İdlib’de alan tanıyor ama Türkiye’nin kararsız kalması ihtimalinde o bölgede harekete geçeceğini hissettirmek istiyor olabilir” dedi. Özuğurlu ayrıca, Şam ve Ankara’nın birbirine karşı başarı elde etmeye ihtiyacı olduğunu, bunun da iki ülkeyi sıcak çatışmaya sürükleyebileceğini söyledi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar