Novak Djokovic’in hedefi “Tarihin en büyüğü olmak”

Teniste Erkekler Dünya Sıralaması (ATP) bir numarası Novak Djokovic, Wimbledon finalinde Federer ile karşılaştığı 48. maçtan 26. galibiyetini alarak ayrıldı. 

Sırp tenisçi böylece, rakibi Federer ile oynadığı beşinci Grand Slam finalinde dördüncü şampiyonluğunu yaşadı ve Wimbledon tarihinin en uzun maçına sahne olan finalde Djokovic, beşinci kez Wimbledon kupasını evine götürdü.

Kariyerinde 75 tekler şampiyonluğu bulunan Sırp tenisçinin, 16 Grand Slam şampiyonluğu var.

Final maçı Wimbledon’ın 15 bin kişilik ana kortunda gerçekleşti. Londra izleyicisinin sempati duyduğu isimlerin başında Roger Federer geliyor. Federer bu turnuvada kazandığı sekiz kez şampiyonluk ile kupayı en çok evine götüren isim. 

Maç boyunca tribünlerin Federer adına tezahürat yapmasını nasıl karşıladığını soran muhabire Djokovic, “Korttaki Federer tezahüratlarını Novak olarak duyuyordum. Bu benim çok işime yaradı” dedi.

Sırp tenisçiyi 2013-2016 yılları arasında çalıştıran tenis dünyasının efsane isimlerinden Boris Becker turnuvanın ardından “Novak henüz mutlu değil. Şu anda en iyiler arasında ama o tarihin en büyüğü olmak istiyor” dedi.

Erkek tenisini büyük üçlünün (Federer, Nadal, Djokovic) domine ettiğini vurgulayan Becker, Djokovic için “Dürüst olmak gerekirse bunu başarabilir. Fakat bunu kesin olarak söyleyemeyiz, yarış devam ediyor” diye konuştu.

16. Grand Slam Şampiyonluğu kazanan Novak Djokovic en çok Grand Slam şampiyonluğu yaşayan üçüncü isim oldu.

https://twitter.com/DjokerNole/status/1150493711152771072?s=20

İlk sırada 20 şampiyonluk ile Roger Federer, ikinci sırada ise 18 şampiyonluk ile Rafael Nadal yer alıyor.

ATP Dünya Sıralaması’na ulaşmak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar