Yörük Işık ile söyleşi: “Rusya’nın büyük güç olmasının önündeki en büyük engel, kaynakların Putin ve çevresinin kontrolünde olması”

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Yörük Işık, bu yayında İstanbul ve Çanakkale Boğazları’ndan geçen gemileri ve Türkiye hava sahasından geçen uçakların rotalarını izleyerek, dünya siyasetindeki gelişmelerin nasıl analiz edilebileceğini anlatıyor. Işık’ın Rusya dış politikasına ilişkin değerlendirmeleri özellikle dikkat çekici. Işık, Rusya’nın dünya siyaset sahnesinde gerçekten büyük bir güç olmasının önündeki en büyük engelin, ülkedeki doğal zenginliklerin ve insan kaynağının kontrolünün Putin ve çevresindeki bir oligark kliğinin kontrolüne geçmiş olması, yani “kötü yönetim” olduğunu söylüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar