U18 Basketbol Milli Takımı Avrupa ikincisi oldu

Yunanistan’ın Volos şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda başarılı bir performans sergileyen U18 Basketbol Milli Takımı, finalde İspanya ile eşleşti. Maçı son periyoda kadar önde götüren ay yıldızlılar, bitime 8.22 dakika kala ilk kez geriye düştü. Maçın son bölümünde istediği sayıları bulamayan milliler, maçın bitimine 38 saniye kala 5 sayı geriye düştü ve karşılaşmayı 57-53 mağlup tamamladı.

İspanya’da Aldama 23 sayı ile mücadelenin en skorer ismi olurken, Milli Takım’ın en çok sayı bulan ismi 19 sayı ile Mustafa Kurtuldum oldu.

Maçın ardından Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu hakemlere tepkiliydi:

Türkoğlu attığı tweet ile “Bu bir utançtır! FIBA, gerçekten utanmalısınız. Hakemleriniz takımımın altın madalyasını çaldı. FIBA Avrupa’nın bu yönetimi affedilemez ve bu FIBA için utanç verici” dedi.

Maçtan sonra TRT Spor’a da bağlanan Hidayet Türkoğlu, “Hayatım boyunca hakem konuşan biri olmadım. Ancak FIBA her geçen gün kendini daha rezil duruma sokuyor. Son pozisyonun çalınmaması ne hale geldiğini gösteriyor. Bu kadar ucuz olmamalı. Bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar