HDP heyeti, Arjantin’de Plaza de Mayo Anneleri eylemine katıldı

Latin Amerika programı kapsamında hafta sonu Arjantin’i ziyaret eden HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ve Mardin Milletvekili Ebru Günay; çocukları, 1976-1983 yılları arasındaki “Kirli Savaş” sırasında askeri darbe yönetimi tarafından kaybettirilen Plaza de Mayo Anneleri’nin eylemine katıldı. Eylemde bir anneye beyaz tülbent bağlayan Günay, bu buluşmayı “Savaş ve katliamların yaşandığı tüm topraklarda ortak olan en büyük şey annelerin yaşadığı acılardır. Plaza de Mayo Anneleri!” ifadeleriyle paylaştı.

Garo Paylan da buluşmaya ilişkin şu paylaşımı yaptı:

Arjantin Senatosu’nda Türkiye’deki siyasi gelişmeleri konu alan bir panele katıldıklarını aktaran Paylan ve Günay, darbe yönetimini yargılayıp mahkûm eden sembol isimlerden yargıç Leon Carlos Arslanian’ı da ziyaret etti. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar