Ekonominin aktörleri, imalat sanayii dışında ağustosta da kötümser!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ekonomik güven endeksinin Ağustos 2019 seviyesini 87,1 olarak açıkladı. Ekonomik güven endeksinin 100’den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100’den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.

Ekonomik güven endeksi temmuz ayında 80,7’ydi. TÜİK, ağustos ayındaki yüzde 7,9 artışın tüketici, imalat sanayi, hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandığını kaydetti.

Ağustos ayında inşaat sektörü güven endeksi de (55,5), tüketici güven endeksi de (58,3), hizmet sektörü güven endeksi de (89,1), perakende ticaret sektörü güven endeksi de (95) 100’ün altında olmasına, yani kötümserliğe işaret etmesine rağmen temmuza göre yükselmiş durumda. İmalat sanayii güven endeksi ise 100’ün de üstüne çıkıp ağustosta 102,1 olarak gerçekleşti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar