Taksilere yüzde 25 zam: Vatandaşlar şikayetçi, taksiciler ise zammı yetersiz buldu

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu dün yaptığı açıklamada taksi ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldığını duyurdu. Taksimetre açılış ücretleri 4 TL’den 5 TL’ye, indi-bindi ücretleri 10 TL’den 13 TL’ye ve kilometre ücretleri de 2 lira 50 kuruştan 3 lira 10 kuruşa yükseldi.

Ömer Tülünay ve Özge Açıkgül, taksilere gelen zammı taksicilere ve vatandaşlara sordu. Vatandaşların ve taksicilerin, zam kararına tepkileri birbirlerinden farklı oldu. Uber’in yasaklanmasıyla daha da fazla iş yapmaya başladıklarını belirten taksiciler daha fazla zam beklediklerini, bu zammın yeterli olmadığını söyledi. Vatandaşlar ise taksi ücretlerine gelen zam nedeniyle şikayetlerini dile getirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar