Erkek şiddeti yine can aldı: Denizli’de eşi tarafından bıçaklanan Hafize Kurban yaşamını yitirdi, ailesi organlarını bağışladı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde eşi Uğur Kurban tarafından sokak ortasında bıçaklanarak ağır yaralanan 23 yaşındaki Hafize Kurban, tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Hafize’nin babası Mustafa ve annesi Huriye Balık, kızlarının organlarını bağışladı.

“Başka Hafizeler ölmesin”

Baba Balık, “Benim kızım henüz 23 yaşındaydı. Biz kızımıza doyamadan, kızımız çocuklarına doyamadan cani biri tarafından hayattan koparıldı. Kızımızın organları başka hayatlarda yaşasın, başka hayatlarda can bulsun diye kızımızın organlarını bağışladık. Bir baba için dünyanın en acı kararı; ama kızımız ölmeyecek, hep yaşayacak. Başka Hafizeler ölmesin. Başka anne ve babaların canı yanmasın, çocuklar öksüz kalmasın. Böyle canilere de dünyanın en ağır cezası verilsin” dedi.

“Beni kurtar” demişti

Saldırıdan iki gün sonra Denizli’de Medyascope‘a konuşan anne Huriye Balık, “İyileşecek benim çocuğum” demişti. Dört yaşındaki çocuğunun yanında evli olduğu erkeğin saldırısına maruz kalan Hafize’ye ilk müdahaleyi yapan Rasim Doğan da, genç kadının “Ölmeyeceğim ben. Beni kurtar” dediğini aktarmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar