Erkek şiddeti devam ediyor: Antalya’da eşinden boşanmak isteyen kadın 15 yerinden bıçaklandı

Ağustos ayında katledilen kadınların yüzde 21’i hayatlarına dair karar aldığı için öldürüldü. Erkekler, kadınlara şiddet uygularken birden fazla “bahane” sayabiliyor. En fazla kullandıkları bahaneler arasında ise “boşanma” yer alıyor. 

Antalya’da yaşayan ve boşanmak istediği erkek tarafından bıçaklanan Ayşe S. de bu kadınlardan biri. 50 yaşındaki Ayşe S., boşanmak istediği Nizamettin S. tarafından 15 bıçak darbesiyle yaralandı. Hastaneye kaldırılan Ayşe’nin hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Olay, sabah saat 07.30 sırasında Antalya’da meydana geldi. İddiaya göre, 53 yaşındaki Nizamettin S., kendisinden ayrılmak isteyen Ayşe S. ile tartışmaya başladı. Tartışma sonucunda Nizamettin S., Ayşe S.’yi 15 yerinden bıçakladı. Üç çocuk annesi olan Ayşe S.’nin çocukları da olay sırasında evde bulunuyordu. Çocukların haber vermesi üzere olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenenin ardından Ayşe S.’yi hastaneye kaldırdı.

Ayşe’nin yoğun bakımda tedavisi sürerken, olay yerinden kaçmaya çalışan Nizamettin S. ise yakalanarak gözaltına alındı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar