İrfan Aktan ile söyleşi: “AKP devlet içinde bulunduğu krizi HDP karşıtlığıyla aşmak istiyor”

Medyascope‘tan Özgür Özdemir, Gazete Duvar yazarı İrfan Aktan ile AKP’nin HDP’ye yönelik politikasını, olası sonuçlarını ve Cumhur İttifakı’nı konuştu.

Aktan AKP’nin içerideki krizi aşmak için, HDP karşıtlığı üzerinden bir siyaset geliştirdiğini belirtirken “İktidar, HDP önünde oturma eylemi yapan anneleri yeni söyleminin kaldıracı olarak işlevselleştirmek istiyor” dedi.

HDP’nin de bir kriz içinde olduğunu belirten Aktan sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP, iktidarın yoğun baskıları altında yer yer özgüvenini yitirdi. Eğer HDP bu krizden çıkarsa, AKP’nin kendisine karşı yürüttüğü bu son hamleyi de lehine çevirebilir. Muhalefet, AKP’nin bitmekte olduğunu görüyor ancak MHP’yi unutma hatasına düşüyor.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar