Berrin Sönmez ile Feminist Bakış (10): Yargı reform paketinde kadınlar – Meral Akşener kadın örgütlerinin taleplerini destekliyor

Berrin Sönmez bu haftaki programında, yeni yasama yılında Meclis’e gelmesi planlanan yargı reform paketini değerlendirdi. Sönmez, kadınların en çok tedirgin olduğu nafaka ile ilgili düzenlemelerin bu pakette yer almayacağına dair duyumlar aldıklarını, bu karardan mutlu olduklarını, fakat bunun kadınları rehavete düşürmemesi gerektiğini belirtti.

Kadın vekillere de çağrıda bulunan Sönmez, “Kadın vekiller siyaset üstü bir dayanışma sergilemeli” dedi.

Sönmez, geçtiğimiz günlerde kadın örgütleri temsilcilerinin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı görüşmeyi de değerlendirdi. Sönmez, Akşener’in Nafaka Hakkı Kadın Platformu’nu sıcak karşıladığını belirterek, “Görüşmede Meral Akşener verdiğimiz dosyanın üstüne elini koydu ve ‘Bunların hepsi benim kabulum’ dedi” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar