Erkek şiddeti bitmiyor: Bir kadın torununun gözü önünde 10 yerinden bıçaklandı

Ankara’da 54 yaşındaki Fadime T., altı yıl önce boşandığı Rıza Işık tarafından torununun gözü önünde bıçaklandı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı kadını Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırdı. Fadime T.’nin sağlık durumu iyi.

Olay, Çankaya’daki Ahmed Arif Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre Fadime T. ve torunu parkta oynarken eski eşi Rıza Işık ile karşılaştı. Işık, Fadime T. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından yanında taşıdığı bıçağı çıkaran Işık, Fadime T.’yi 10 yerinden bıçakladı.

Fadime T.’nin çığlıklarını duyan vatandaşlar, Işık’ı engellemeye çalıştı. Bir grup, Rıza Işık’ı linç etmeye çalıştı. Linç girişimini önleyen polis, Rıza Işık’ı gözaltına aldı.

2018’de 440 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Bu cinayetlerin yüzde 27’si evli olduğu erkek, yüzde 4’ü ise ayrıldığı erkek tarafından gerçekleştirildi. Birçok cinayet, çocukların gözü önünde işlendi. 2019’un Ağustos ayından bu yana erkekler tarafından öldürülen kadınların sayısı 294.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar