Suriye’ye olası operasyon – Trump’tan yeni tweet: “Erdoğan 13 Kasım’da konuğum olacak”

ABD Başkanı Donald TrumpCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 13 Kasım’da ABD‘yi ziyaret edeceğini bildirdi.

Donald Trump, Erdoğan’ın ABD ziyaretini Twitter üzerinden duyurdu.

“Birçok kişi Türkiye’nin Birleşik Devletler’in önemli ticari partneri olduğunu kolayca unutuyor, aslında F-35 savaş uçaklarının çelik gövdelerini Türkiye üretiyor. Ayrıca, İdlib’te birçok insanın hayatını Türkiye’nin yardımıyla kurtardık. Uzun yıllar hapis yatacak olan Rahip Brunson konusundaki isteğimi de oldukça sağlıklı bir şekilde yerine getirmişlerdi. Önemli bir detayı hatırlamakta fayda var, Türkiye NATO’nun da itibar sahibi bir üyesi. Recep Tayyip Erdoğan 13 Kasım’da konuğum olacak.”

Trump, tweetlerini “sonu olmayan savaşlar bitsin” çağrısıyla bitirdi.

Donald Trump, bu tweetlerin ardından bu kez Suriye’deki durumu değerlendirdi ve Türkiye’ye bir uyarıda daha bulundu.

“Suriye’yi terk etme sürecinde olabiliriz ama Kürtler’i terk etmemize imkan yok, onlar özel insanlar ve harika savaşçılar. Aynı zamanda hem NATO’da hem de ticari anlamda Türkiye’yle de ilişkimiz çok iyi olageldi. Türkiye hali hazırda önemli bir Kürt nüfusuna sahip ve -Suriye’nin o bölgesinde sadece 50 askerimizin kalmıştı ve onları da aldık oradan- Türkiye mecbur kalmadan, gereksiz yere savaşmasının hem ekonomisi hem de zaten çok kırılgan durumdaki para birimi için yıkıcı olacağının gayet iyi idrâkinde. Kürtler’e para/silah yardımı yapıyoruz! #SONUOLMAYANSAVAŞLARBİTSİN”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar