SP lideri Karamollaoğlu ile buluşan Ahmet Davutoğlu: “Toplumun her kesimine hitap edecek bir parti kurma sürecindeyiz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Haber: Özgür Özdemir – Özge Çakır

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Ankara Beysukent’teki çalışma ofisinde bir araya geldi. Davutoğlu, iki liderin eskiden beri süregelen dostluklarına dikkat çekerken, Karamollaoğlu da gazetecilerden yöneltilen bir soru üzerine, partisinin kapılarının Davutoğlu’na her zaman açık olduğunu hatırlattı, kurulacak yeni parti ile işbirliği için yeşil ışık yaktı.
Hem Davutoğlu hem de Karamollaoğlu, konuşmalarının başında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dün itibariyle Suriye topraklarında başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na destek verdiklerini, Türk askerine başarılar dilediklerini belirtti.

“Neredeyse her saat başı tavır değiştiren bir Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ile karşı karşıyayız” diyerek ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’nin Suriye operasyonuna ilişkin açıklamalarına işaret eden Davutoğlu, “Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden PKK da olsa IŞİD de olsa mücadelesini sürdürür” diye ekledi. Trump’ın IŞİD tutuklularının sorumluluğunu Türkiye’ye yükleyen açıklamalarına da tepki gösterdi.

Davutoğlu, AKP ile ihraç süreci ve yaşanan tartışmalara ilişkin “Geçmişteki tartışmalar geride kalmıştır, toplumun her kesimine hitap edecek bir parti kurma çalışmamız mevcut” diyerek bunun bir kişinin, grubun ya da partinin değil, Türkiye’nin meselesi olduğunu söyledi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus