Suriye operasyonu – Akçakale ve Nusaybin’e yapılan havan saldırılarında biri çocuk beş kişi hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Şanlıurfa Valiliği, Suriye operasyonu neticesinde, Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine isabet etmesi sonucu biri çocuk iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

“09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu, Barış Pınarı Harekatı’nın ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır. 
Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Suriye’nin Kamışlı kentinden Mardin’in Nusaybin ilçe merkezine atılan havan mermilerinin Fırat Mahallesi’ndeki bir apartmana isabet etmesi sonucu üç kişi öldü, 24 kişi de yaralandı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus