38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün açıldı.

Yurtiçinden ve yurtdışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda, dokuz gün boyunca çok sayıda yazar okuyucuyla buluşacak. 

“Edebiyatımızda 50 Kuşağı” ana teması kapsamındaki birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak fuar, bu yıl da İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde konuklarını ağırlayacak. 

Fuarın bu yılki onur yazarı ise Adnan Özyalçıner. 1950 Kuşağı’nın önemli temsilcilerinden biri olan Özyalçıner, yaşamı, eserleri ve 1950 Kuşağı hakkındaki söyleşilere katılacak. 

Yazar; bugün “50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun Mektupları: Adnan Özyalçıner, Erdal Öz, Kemal Özer” ve “50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri” panellerine ve “50 Kuşağı’nın Doğuşu” söyleşisinde, yarın ise “Mahallem İstanbul” ve “Adnan Özyalçıner ile Fotoğraf Eşliğinde Sohbet” söyleşilerinde edebiyatseverlerle bir araya gelecek. 

Fuarda ilk kez “İlk Kitabım TÜYAP’ta” söyleşileri düzenlenecek. Bu söyleşilerde otuzdan fazla ilk kitabın sunumu yazarlarınca yapılacak.

Fuarın ilk dört günü açık olacak Uluslararası Salon’a bu yıl ABD, Almanya, Avusturya, Çin Halk Cumhuriyeti, Dubai, Kore, Gürcistan, İngiltere, İran İslam Cumhuriyeti, İspanya, İtalya, Japonya, Katar, Makedonya, Meksika, Romanya, Rusya, Ürdün ve Yunanistan’dan yayıncılar katılacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 1995 yılından beri yayıncılık alanında ifade ve yayınlama özgürlüğünü güçlendirmek adına düzenlenen ödül töreni de 7 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Fuar, 10 Kasım’da sona erecek. Etkinlik takvimi için tıklayın.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus