Van’ın İpekyolu ilçesinin HDP’li belediyesine kayyum atandı

Van’ın İpekyolu Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı. Belediyenin HDP’li eşbaşkanları Azim Yacan ve Şehzade Kurt önceki gün gözaltına alınmıştı. Kayyum olarak ilçenin kaymakamı Sinan Aslan görevlendirildi.

Van İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, önceki gün erken saatlerde “PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” soruşturmaları kapsamında operasyon düzenlemişti. Operasyonda, İpekyolu Belediye Başkanı HDP’li Azim Yacan ile başkan yardımcısı ve belediye meclisi üyesi Şehzade Kurt‘un da aralarında bulunduğu şüpheliler gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Yağcan ve Kurt’un gözaltı sürelerinin uzatıldığı öğrenildi.

İpekyolu Belediyesi ile birlikte, 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana kayyum atanan HDP’li belediye sayısı 16’ya yükseldi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar