Hillary Clinton’dan ABD 2020 Başkanlık Seçimleri için yeniden adaylık sinyali: “Asla ‘asla’ deme”

Hillary Clinton, 2020 Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlık Seçimleri’nde yeniden aday olabileceğinin sinyalini verdi. Aday olması için üzerinde pek çok kişinin baskısı olduğunu söyleyen Clinton, kızı Chelsea Clinton ile birlikte yazdığı “Gutsy Women” kitabının tanıtımı için gittiği İngiltere’nin başkenti Londra’da, BBC Radio 5 Live’dan Emma Barnett’in adaylık sorusunu “Asla ‘asla’ deme” sözleriyle yanıtladı. Clinton, Barnett’e ayrıca “Ama bu, an itibarıyla planlarımda yok” dedi.

2016’daki başkanlık seçiminde ABD Başkanı Donald Trump’a yenilen Demokrat Parti’nin adayı Hillary Clinton, seçilseydi nasıl bir başkan olacağı üzerine hep düşündüğünü belirtip “2020’de kim kazanırsa, bozulan her şeyi düzeltmeye çalışmak gibi büyük bir sorumluluğu olacak” diye konuştu.

ABD’de 6 Kasım 2018’de yapılan ara seçimlerin ardından Clinton’ın eski danışmanlarından Mark Penn ve eski Demokrat Partili siyasetçi Andrew Stein, Amerikan Wall Street Journal gazetesinde bir yazı kaleme almış ve “Hillary Clinton’ın ülkenin ilk kadın başkanı olma yolunda henüz tamamlanmamış bir misyonu ve Trump’a karşı kişisel hıncı var” demişti. Penn ve Stein, Clinton’un yeniden aday olacağını öne sürmüştü.

Hillary Clinton ise, New York’un Westchester bölgesine yayın yapan yerel televizyon kanalı News 12’ye 5 Mart 2019’da verdiği söyleşide, 2020’de aday olmayacağını ancak Demokrat Parti adayıyla birlikte çalışacağını ve seçim kampanyasında rol üstleneceğini söylemişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar