KHK ile ihraç edildi, beyin kanamasından öldü, OHAL Komisyonu işe iade etti

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde memur olarak çalışırken 2016 yılında KHK ile ihraç edilen, hastalandıktan sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle açılan kampanya ile tedavi edildiği sırada yaşamını yitiren Mücahit Karataş’ın OHAL Komisyonu’na yaptığı başvuruda bugün sonuç çıktı. 18 Eylül 2017’de ölen Karataş’ın başvurusunun kabul edildiği ve işine iade kararı verildiği öğrenildi. 

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde memur olarak çalışan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi Mücahit Karataş, 675 numaralı Kanun Hükmünde Kararname ile 29 Ekim 2016 tarihinde ihraç edildi. Üç çocuk babası olan ve beynindeki ur nedeniyle rahatsızlığı bulunan Karataş’ın hastalığı ilerlerken, arkadaşları kampanya düzenleyerek ameliyat olmasını sağladı. Ancak Karataş, 18 Eylül 2017 tarihinde beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. 

Cenazesi Silvanlılar Derneği’nin ayarladığı bir otobüs ile Diyarbakır’a getirilip defnedilen Mücahit Karataş’ın işe iadesi ile ilgili başvurduğu Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’nda bugün karar çıktı ve işe iade edildiği belirtildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar