Ankara Üniversitesi’nde öğrencilere saldırı – Mülkiyeliler Birliği: “Fakültenin atanmış dekanı ve yönetiminin istifasını istiyoruz”

Mülkiyeliler Birliği, Ankara Üniversitesi’ndeki sempozyuma katılmak isteyen öğrencilere yönelik özel güvenlikçi şiddetine tepki gösterdi. Birlik adına basın açıklaması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Demirkent “Fakültenin atanmış dekanı ve yönetiminin istifasını istiyoruz” dedi. Özge Çakır ve Özgür Özdemir’in haberi.

Basın açıklamasına birçok öğrencinin yanı sıra HDP milletvekilileri Filiz Kerestecioğlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mehmet Rüştü Tiryaki ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de katıldı.

Ne olmuştu?

Sabah saatlerinde, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin 160. kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen “Türkiye’nin Modernleşme Süreci ve Mekteb-i Mülkiye” başlıklı sempozyuma katılmak isteyen bazı öğrenciler, etkinliğin gerçekleştirildiği Profesör Aziz Köklü Salonu’na alınmamış, güvenlik görevlilerinin salona girmek isteyen öğrencilere coplarla saldırması tepkilere yol açmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar