“Düzenli Delilik” Sergisi, Akbank Sanat’ta ziyaretçilerine kapılarını açtı

Türkiye’de yaşayan Alman sanatçı Marcus Graf’ın küratörlüğünü yaptığı, Türkiye’den ve yurtdışından birçok farklı disiplinden çağdaş sanatçının yer aldığı “Düzenli Delilik” Sergisi; 11 Ocak 2020’ye kadar Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor. 

Sergide yer alan 17 sanatçı; günümüz bilgi kavramını kavramsal ve estetik açılardan inceleyip eleştiriyor, alternatif bilgi üretim yolları ve yöntemlerini sanatseverlerle paylaşıyor.

Bilgi ve hakikat, zaman ve mekana göre değişiklik gösterip doğruluğunu kaybedebiliyor. Sergideki yapıtlar da bilgi, hakikat ve gerçeklik kavramlarının geçiciliğini ele alıp bu kavramları daha çağdaş ve katılımcı bir bakış açısıyla yeniden tanımlamaya çalışıyor.

Biz de Medyascope olarak, küratör Marcus Graf ve sergide eserleri yer alan Ana Adamovic, Lars Breuer ve Robert Barta ile “Düzenli Delilik” üzerine söyleştik.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar