Berrin Sönmez ile Feminist Bakış (24): “Erken yaşta ve zorla evliliklerin önlenmesi için ulusal eylem planı acilen yürürlüğe girmeli”

Hükümet, çocuğun cinsel istismarı anlamına gelen erken yaşta evlilikleri önlemekle yükümlüdür. Bu yönde bir adım atıldı, erken yaşta evliliklerle mücadele için bir ulusal eylem planı hazırlandı. Ancak 2018-2023 yıllarını kapsayan bu ulusal eylem planı, Aralık 2017’de tamamlandığı halde hâlâ uygulamaya geçmedi. 

İktidar, erken evlilikleri önlemek için eylem planını uygulamak yerine, erken evliliklerle çocuğun cinsel istismarı suçunu işleyenleri de kapsayacak bir af getirmeye hazırlanıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar