Arif Keskin ile söyleşi: “1979 öncesini hatırlatır şekilde, İran sokağında Hamaney’in gitmesi, İslam Cumhuriyeti’nin değişmesi konusunda bir ittifak var”

İran, Kasım Süleymani suikastına misilleme olarak Irak’taki Amerikan hedeflerine saldırı düzenlediği gecenin sabahında, Tahran’dan havalanan bir yolcu uçağını “cruise füzesi” sanarak vurduğunu, uluslararası baskılar sonucunda itiraf etmek zorunda kaldı. Devletin üç gün boyunca bu gerçeği inkar etmiş olması, hafta sonunda ülkede özellikle üniversite öğrencilerinin başını çektiği protesto gösterileriyle karşılandı. İşte bu gösterilerden yola çıkarak İran’daki durumu, sokağın sözünü ve taleplerini İran uzmanı Arif Keskin‘e sorduk. Bu son gösteriler ile rejimin büyük bir şiddet kullanıp yüzlerce kişiyi öldürerek bastırdığı kasım ayındaki protestolar arasındaki fark ve benzerlikleri anlatan Keskin, İran devletinin çok ciddi bir kriz içine girdiğine dikkat çekti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar