Erkek şiddeti devam ediyor: 18 yaşındaki Şeyma Yıldız babası tarafından öldürüldü

18 yaşındaki Şeyma Yıldız, Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşıyordu ve lise son sınıf öğrencisiydi. 6 Şubat 2020’de babası tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.  

Yol kenarında hareketsiz yatan Şeyma Yıldız’ı görenler, polise ihbarda bulundu. Yıldız’ın cansız bedeni Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, katil zanlısı baba H. Yıldız (51) ise Çubuk Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu. 

“Erkek arkadaşı olduğu” için öldürüldü

Cesedi inceleyen polisler, Şeyma’nın belinde ve başında mermi izleri olduğunu ve iki kurşunla öldürüldüğünü tespit etti. Katil zanlısı babanın, kızını “erkek arkadaşı olduğu” gerekçesiyle öldürdüğü iddia ediliyor.

“Seni bizden ülkemin o iğrenç zihniyeti aldı”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2019 yılı verilerine göre, geçen yıl erkek şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden 474 kadının yüzde 39’u ateşli silahlarla öldürüldü. Babası tarafından öldürülen kadınların oranı ise yüzde 3.

18 yaşındaki Şeyma Yıldız’ın da babası tarafından katledilmesi tepkilere neden oldu. Şeyma’nın arkadaşı cinayetle ilgili üzüntüsünü sosyal medyada “O güzel kız artık yok” diyerek dile getirdi.

“Seni bizden aldılar güzel arkadaşım benim… Seni bizden ülkemin o iğrenç zihniyeti aldı #seymayıldız. Dün konuştuğum dert arkadaşım artık yok.. Dün montumu üstüne örtüp uyuyan o güzel kız artık yok…”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar