“Uykusuz” oyununun ekibiyle röportaj: “Bir kadının güçlü tarafını oynamayı seviyorum”

Kurgu: Caner Polat

Muharrem Uğurlu‘nun yönetmenliğinde sahnelenen Uykusuz oyunu dün akşam Asmalı Sahne’de üçüncü kez sergilendi. İki kişilik oyunun ilk 30 dakikasında Selin’in (Melissa Yıldırımer) iç dünyasındaki hesaplaşmaları izliyorsunuz.

Sıradan bir evliliği olan Selin günlerce, haftalarca süren bir uykusuzluk çekmeye başlar ve ardından iç dünyasında kendine baskı kurar. Evdeki psikolojik baskıya da dayanamayan Selin, her gece dışarı çıkarak ve kendine yeni bir dünya kurmaya çalışır. O sırada kendisi gibi hayata bağlanamamış Yıldız (Özgür Özgülgün) ile tanışır.

Yönetmen Muharrem Uğurlu,oyuncu ve oyunun yazarı Özgür Özgülgünoyuncu Melissa Yıldırımer ve Dramaturg Yelda Özdeş ile oyun ve kadının toplumdaki yeri üzerine konuştuk. Yıldırımer, toplumda kadının güçlü yanının bastırıldığına dikkat çekerek, “Kadınlar güçlü. Bir kadının güçlü tarafını oynamayı seviyorum” dedi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar