Futbolda ırkçılığa bir yenisi daha eklendi: Porto’lu Moussa Marega, ırkçı tezahüratlar kesilmeyince sahayı terk etti

Portekiz Süper Ligi “Zon Sagres”in 21. haftasında oynanan Vitoria Guimaraes – Porto karşılaşmasında 60. dakikada gol atıp takımı Porto’yu 2-1 öne geçiren Moussa Marega, Guimaraes taraftarları tarafından ırkçı tezahüratlara maruz kaldı.

Irkçı tezahüratlar eşliğinde bir süre maça devam eden Marega, tribünlerin davranışına daha fazla dayanamayarak 67. dakikada sahayı terk etmek istedi. Marega’yı saha içinde tutmak isteyen takım arkadaşları ve rakip takım oyuncuları başarılı olamayınca devreye Porto Teknik Direktörü Sergio Conceiçao girdi. Tüm ısrarlara rağmen sahada kalmak istemeyen Malili futbolcu 71. dakikada soyunma odasının yolunu tuttu. 

Marega’ya yapılan ırkçı tezahüratlar, futbolcular ve teknik adamların onu saha içinde tutma çabası esnasında daha da arttı. Oyuncu sahayı terk ederken tribünlere ve maçın hakemine “Bu, utanç verici” diyerek tepki gösterdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar