Medyascope özel haber – Karantina altındaki yolcu gözyaşlarıyla anlattı: “Kimse bize karantinaya alınacağımız bilgisi vermedi. Akıbetimizin ne olacağı belirsiz”

Çin’in Vuhan kentinde aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs artık global bir tehdit. İtalya’ya kadar gelen virüsün Çin’den sonra en çok etkilediği ülke İran. Türkiye 23 Şubat’ta İran’la sınırını kapattı. TK879 sefer sayılı Tahran-İstanbul uçağıysa dün 10.30’da Ankara’ya virüs şüphesiyle iniş yaptı. Nedeni ise ateşi yükselen 17 yolcu. 132 yolcu ve mürettebatın karantinaya alındığı 24 saatte neler yaşandığı belirsiz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasıyla bakanlık, “THY’nin Tahran seferi dönüşündeki uçağı acil iniş yaptı” yönündeki ilk bilgileri doğrulamadı ve planlı şekilde Tahran’daki Türk vatandaşlarının getirildiğini bildirdi. Fakat uçakta yaşananlar çok farklı. Halen karantina altında olan uçağın yolcularından biri Medyascope’a hem uçağın içinde hem de karantina sürecinde yaşananları anlattı. Gözyaşlarını tutamayan yolcu, gözlem altında tutuldukları noktadaki diğer yolcuların akıbetlerini bilmediklerini ve isyan ettiklerini aktardı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar