33 yaşındaki Dilek Tahtalı koronavirüsten hayatını kaybetti: 7 Mart’ta hastalığın belirtilerini duyurmuştu

İstanbul’da, Acıbadem International Hastanesi muhasebe bölümünde çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı, koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hastalığa yenik düştü. Tahtalı, 7 Mart günü hastalığının belirtilerine dair bir sosyal medya paylaşımı yapmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının 11 Mart günü tespit edildiğini açıklamıştı. Dilek Tahtalı, Türkiye’de şu ana kadar Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden, bilinen en genç insan.

Dilek Tahtalı’nın CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal‘ın yeğeni olduğu, 12 gündür karantinada bulunan Tahtalı’nın ailesinin test sonuçlarının ise negatif çıktığı öğrenildi.

Medyascope’un edindiği bilgilere göre Dilek Tahtalı sırasıyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve son olarak Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi oldu. Medyascope’un ortaya çıkardığı Kapalıçarşı’daki ilk koronavirüs vakası haberindeki kişinin Dilek Tahtalı’nın bulaş zincirinde olduğu iddialar arasında yer alıyor. Ayrıca Tahtalı’nın kronik hastalığı sebebiyle bağışıklık baskılayıcı bir ilaç kullandığı öğrenildi.

Dilek Tahtalı’nın çalıştığı Acıbadem International Hospital yetkilileri ise Dilek Tahtalı’nın kronik hastalığı olduğu için ilk koronavirüs vakasının ardından çıkan genelge ile idari izinli sayıldığını söyledi.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen hastane muayene formunda, Dilek Tahtalı için 23 Mart 2020 tarihinde Kovid-19 tanısı konulmuştu.

Ölüm belgesine bulaşıcı hastalık yazıldı

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen ölüm belgesine ise “Bulaşıcı Hastalık (Doğal Ölüm)” yazıldı.

Dilek Tahtalı’nın vefatı sonrası, cenazesinin memleketi Amasya’nın Beden Köyü’nde yarın (26 Mart Perşembe) defnedileceği öğrenilirken ve ölümünün koronavirüsten olduğunu duyuran İstanbul Beden Köylüler Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından sosyal medyada şu paylaşım yapıldı:

“Köyümüz halkından İstanbul’da ikamet etmekte olan İsmail ve Şenel Tahtalı’nın biricik kızları Dilek Tahtalı, yakalandığı hastalığa (KORONAVİRÜS) yenik düşerek hakka yürümüştür.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar