DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın ile söyleşi: “Türkiye’de en az 9 milyon kayıt dışı çalışan var, bu insanların ne olacağı belli değil”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın, koronavirüs salgını sürecinde ekonominin gidişatı ve son zamanlarda sosyal medyaya ilişkin yaşanan tartışmalarla ilgili Şükran Şençekiçer’in sorularını yanıtladı. “Türkiye ekonomisinin yüzde 60’ı hizmet sektöründe ve hizmet sektörü durmuş durumda” diyen Dalgın, kayıtdışı çalışanlara da dikkat çekerek, “Türkiye’de en az 9 milyon kayıt dışı çalışan var. Devletin onlardan haberi yok, herhangi bir gelir desteği almıyorlar” dedi.

MHP’nin sosyal medyaya TC kimlik numaralarıyla girilmesi yönündeki yasa teklifini de yorumlayan Dalgın, “Mesele trollerle mücadeleyse bunun başka yöntemleri var. Bu, özgürlük alanına müdahaledir. İnternet temel, evrensel bir haktır. Türkiye basın özgürlüğünde felaket durumda. Sosyal medya bunun az sayıda istisnasından bir tanesi. Bahanelerle Türkiye’nin ana özgürlük alanının kapatılmaması lazım” diye konuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus