Eski HDP milletvekili Müslüm Doğan ile söyleşi: “HDP demokrasi yürüyüşüne herkesi davet etmeli”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

HDP’nin kurucuları arasında yer alan eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, HDP’nin Hakkari ve Edirne’den Ankara’ya yapacağı demokrasi yürüyüşünü değerlendirdi.

Doğan, “Yürüyüş demokratik bir hak talebidir, Hiçbir şekilde engellenmemesi gerekir. HDP’nin bu yürüyüşü sadece kendi seçilmişleri ile sınırlı tutmayıp bütün herkesi davet etmesi gerekir. CHP’nin de bu yürüyüşe destek vermesi gerekir” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş ile ilgili yaptığı değerlendirmelerin doğru olmadığını ve yürüyüşün kitlesel olarak tertiplenmesi gerektiğini belirten Doğan, “HDP’nin kuşatmışlığı ancak böyle anlatılabilir” diye konuştu.

Muhalefet blokundaki tartışmalara da değinen Doğan, şunları söyledi: “Geniş bir demokrasi cephesi oluşturmak gerekir. İYİ Parti ve HDP bir arada olmak zorundadır. Her iki partinin aynı blokta yer alması bir zorunluluktur. Siyasette kimse vazgeçilmez değildir. HDP’nin tasfiyesinin CHP’ye yarayacağını kimse öngöremez. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu demokratik cephenin önderi olarak bu süreci doğru götürmek zorundadır.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus