Bu yıl çevrimiçi düzenlenen Uluslararası İstanbul Vegfest çağrıda bulundu: #YaşamaŞansVer

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Vegfest, koronavirüs salgını sebebiyle 20-21 Haziran günlerinde çevrimiçi olarak yapıldı. Organizasyonuna hayvan hakları örgütlerinin katıldığı festivalde, uluslararası konuşmacıların da yer aldığı panel ve atölyelerin yanı sıra, müzik performansları ve film gösterimleri de düzenlendi.

Koronavirüs önlemleri sebebiyle bu yıl internet üzerinden ücretsiz olarak erişime açılan Uluslararası İstanbul VegFest 2020, #YaşamaŞansVer etiketiyle izleyicilere çağrı yaptı. Deneye Hayır Derneği, Hayvan Hakları İzleme Komitesi, Hayvanlara Adalet Derneği, İstanbul Vegan İnisiyatifi, Save Movement Türkiye, Vegans Live Forum ve Yunuslara Özgürlük Platformu’nun ortaklığında düzenlenen etkinlik, iki gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan pek çok ismi ağırladı. Bu isimlerden bazıları vegan aktivist Özge Özgüner, hayvan hakları aktivisti Michalle Berghall, Hayvanlara Adalet Derneği Başkan Yardımcısı Avukat Melike Özdemir, iç hastalıkları uzmanı Dr. Murat Kınıkoğlu ve klinik beslenme uzmanı Dr. Michael Greger’di.

Festival boyunca eşzamanlı olarak Türkçe ve İngilizce’ye çevrilen konuşma, panel ve atölyelerin kayıtları önümüzdeki günlerde Uluslararası İstanbul Vegfest YouTube kanalında yayınlanacak. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus