Osman Kavala hakkındaki ikinci iddianameyi hazırlayan savcı Hasan Yılmaz, Adalet Bakan Yardımcılığı’na atandı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İş insanı Osman Kavala hakkında “anayasal düzeni değiştirmek” ve “casusluk” suçlamalarıyla ikinci iddianameyi hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz, cumhurbaşkanlığı kararı ile Adalet Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararı ile Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı. Daha önce Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan Öner’in yerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz getirildi.

Adalet Bakan Yardımcısı olarak atanan Yılmaz, Gezi davasından beraat eden iş insanı Osman Kavala hakkında “anayasal düzeni değiştirmek” ve “casusluk” suçlamalarıyla ikinci iddianameyi hazırlamıştı. Yılmaz aynı zamanda Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nda hâkim ve savcıların soruşturma ve atamalarına bakan Birinci Daire’de görev yapacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan diğer kararlar ise şöyle sıralandı:

Sağlık Bakanlığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi (FTR) Çalışma Grubu Mükemmeliyet Merkezi Komisyonu Üyeliği’ne, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım getirildi.

Sağlık Bakanlığı’nda açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığı’na Arif Çetin atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda açık bulunan Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığı’na Coşkun Çekiciler atandı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus