ABD’li aktör Armie Hammer’a tecavüz ve şiddet suçlaması

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

34 yaşındaki ABD’li aktör Armie Hammer, 2017 yılında Los Angeles’ta bir kadına tecavüz etmekle suçlandı. Hammer kendisi hakkındaki iddiaları reddederken ünlü aktörün avukatı, ikilinin “tamamen rızaya dayalı bir ilişki içinde olduklarını” öne sürdü.

Armie Hammer

İsmi Effie olarak açıklanan 24 yaşındaki kadın, ünlü aktör Armie Hammer’a yönelik suçlamayı video konferans yöntemiyle düzenlenen bir basın toplantısında yaptı. “Beni Adınla Çağır”(Call me by your name) ve The Social Network (Sosyal Ağ) gibi Oscar ödüllü filmleriyle tanınan Hammer ile sosyal medya platformu Facebook üzerinden tanıştığında 20 yaşında olduğunu belirten Effie, Hammer’ın evliliği devam ederken ünlü aktörle sevgili olduklarını söyledi. 

Basın toplantısında, ilişkinin sonraki aylarında Hammer’ın kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve ardından 2017 yılında oyuncunun kendisine saatlerce tecavüz ettiğini söyleyen Effie, Hammer’ın kendisine uyguladığı şiddetin yanı sıra kendisinin bir defasında yüzünü duvara defalarca vurduğunu öne sürdü. Basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamayan Effy, “Beni öldüreceğini sandım” diye konuştu.

Basın açıklamasını tanınmış kadın hakları avukatı Gloria Allred ile birlikte yapan Effie, darp edildiğine dair bir fotoğrafın da içinde bulunduğu ilgili dosyaları polise ilettiğini söyledi.

Effie

Hammer kendisi hakkındaki tüm suçlamaları reddederken The Guardian gazetesine yazılı bir açıklama gönderen Hammer’ın avukatı Andrew Brettler, ünlü aktörün söz konusu kadınla ilişkisinin rızalı dayalı olduğunu söyledi. Brettler ayrıca, Temmuz 2020’de, Effy’nin Hammer’ın telefonuna gönderdiği mesajlarla aktöre cinsel ilişkiye girip girmek istemediğini sorduğunu gösteren mesaj kayıtlarını paylaştı.

“Birinci günden itibaren, Bay Hammer, kendisini suçlayan kişi ile olan tüm etkileşimlerinin tamamen rıza alınarak önceden tartışılmış ve üzerinde mutabakata varılmış bir şekilde karşılıklı olarak gerçekleşmiştir” diyen Hammer’ın avukatı, Effie’nin “ilgi arayışı içinde yaptığı bu suçlamaların gerçekten adalet arayan tecavüz mağdurlarının hak ettikleri adaleti bulmalarını zorlaştıracağını” söyledi. 

Hammer ocak ayında, sosyal medya platformlarında kendisine yöneltilen iddialar ve yapılan saldırılar nedeniyle ABD’li şarkıcı Jennifer Lopez ile birlikte rol alacağı Shotgun Wedding adlı filmin kadrosundan ayrılmıştı.

Derleyen: Hande Sena Kandemir

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus