Davalı Ahmet Şık da, davacı savcı ve yargıçlar da Silivri’de…

Ahmet Şık 12 Mart 2012 günü Odatv Davası’ndan tahliye olunca Silivri Cezaevi önünde yaptığı açıklamada “Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek” demişti. Bu sözler üzerine 39 savcı ve hakim “tehdit” ve “kamu görevlilerine, görevlerinden dolayı hakaret etmek” suçlamasıyla şikayetçi olunca hakkında dava açılmıştı. İlk duruşması 13 Eylül 2012 tarihinde görülen davada, Şık bu sözleri ifadesinde de tekrarlamıştı.

Çoğu FETÖ’den tutuklu veya firari

Yarın saat 14.00’da Silivri Ceza Mahkemesi’nde dava devam edecek. Mağdur sıfatıyla davaya dahil olan ve Ahmet Şık’ın kendilerine hakaret ettiğini savunan 39 savcı ve hakimden 30’u şu anda FETÖ suçlamasıyla tutuklu veya firari durumda olması Şık’ın kısmen de olsa haklı çıktığının bir kanıtı.

Ahmet Şık

Şık hakkında mağdur sıfatıyla davaya dahil olan Oda TV davasının eski hakimi Mehmet Ekinci, Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan, Mahkeme Başkanı Ömer Diken, hakim Rüstem Eryılmaz gibi isimler tutuklandı. Zekeriya Öz, Fikret Seçen, Hadi Çağdır, Gökmen Demircan gibi isimlerin ise haklarında tutuklama kararı bulunuyor ve firari durumdalar.

Ahmet Şık’ın, “Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek” tespitinin hayata geçmediğinin kanıtıysa kendisinin yeniden cezaevinde olması, üstelik kendisine FETÖ ile irtibatlı suçlamaların da yöneltilmesi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar