SİYAD ödülleri sahiplerini buluyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) düzenlediği ve her yıl Türkiye sinemasının en iyilerinin belirlendiği 14 kategorinin adayları belirlendi. SİYAD ödülleri yarın (15 Mart 2017) Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan törenle sahiplerine verilecek. 

Bu yıl 14 kategorinin sekizinde aday olan Ana Yurdu filmi öne çıkarken, Tereddüt filmi de yedi kategoride sekiz adaylıkta yer aldı. Bu filmlerin yanı sıra Babamın Kanatları, Rüzgarda Salınan Nilüfer, Kalandar Soğuğu gibi filmler de birkaç dalda aday gösterildi. Bu yıl ilk kez Fantastik sinema dalında da ödül verilecek. Ayrıca SİYAD Onur Ödülleri’nin bu sene belgesel yönetmeni Metin Kaya ve oyuncu Arzu Akay’a verileceği açıklandı.

EN İYİ FİLM
Ana Yurdu
Babamın Kanatları
Rüzgarda Salınan Nilüfer
Tereddüt
Toz Bezi

EN İYİ YÖNETİM
Mustafa Kara (Kalandar Soğuğu)
Mehmet Can Mertoğlu (Albüm)
Kıvanç Sezer (Babamın Kanatları)
Senem Tüzen (Ana Yurdu)
Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)

EN İYİ SENARYO
Zeki Demirkubuz (Kor)
Ahu Öztürk (Toz Bezi)
Kıvanç Sezer (Babamın Kanatları)
Senem Tüzen (Ana Yurdu)
Seren Yüce (Rüzgarda Salınan Nilüfer)

EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSI
Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)
Asiye Dinçsoy (Toz Bezi)
Funda Eryiğit (Tereddüt)
Songül Öden (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
Ecem Uzun (Tereddüt)

EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSI
Murat Kılıç (Albüm)
İnanç Konukçu (Kasap Havası)
Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
Haydar Şişman (Kalandar Soğuğu)
Cem Yılmaz (İftarlık Gazoz)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSI
Tülay Günal (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
Hanife Kara (Kalandar Soğuğu)
Kübra Kip (Babamın Kanatları)
Nihal Koldaş (Ana Yurdu)
Nuray Yeşilaraz (Kalandar Soğuğu)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSI
Taner Birsel (Kor)
Musab Ekici (Babamın Kanatları)
Mehmet Özgür (Toz Bezi)
Settar Tanrıoğen (Saklı)
Özgür Emre Yıldırım (İkimizin Yerine)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Michael Hammon (Tereddüt)
Vedat Özdemir (Ana Yurdu)
Marius Panduru (Albüm)
Cevahir Şahin, Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)
Gökhan Tiryaki (Ekşi Elmalar)

EN İYİ MÜZİK
Gökçe Akçelik (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
Efe Akmen (Hasret)
Bajar (Babamın Kanatları)
Jingle House (Annemin Yarası)
Antoni Komasa-Lazarkiewicz (Tereddüt)

EN İYİ KURGU
Levent Çelebi (Hasret)
Ayhan Ergürsel (Albüm)
Agnieszka Glinska, Svetolnik Mica Zajs (Tereddüt)
Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu)
Mary Stephen (Rüzgarda Salınan Nilüfer)

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ
Metin Çelik (Ana Yurdu)
Meral Efe, Yunus Emre Yurtseven (Albüm)
Olgun Kara (Kalandar Soğuğu)
Sıla Karakaya (Baskın: Karabasan)
Osman Özcan (Tereddüt)

Fantastik Sinema adayları:

Baskın: Karabasan
Cinni: Uyanış
Kötü Kedi Şerafettin
Siccin 3: Cürmü Aşk
Siyah Çember

Kısa Film adayları:

Asfalt
Güneh
Hüvelbaki
Si
Siyah Çember

Belgesel adayları:

Bağlar
Genç Pehlivanlar
Gönderen
Hatırlıyorum
Hazır Ol
İstanbul Makamı

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Medyascope internet sitesinde çerezlerden faydalanılmaktadır.

Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.

  • Medyascope
  • Medyascope Plus