Afganistan’da intihar saldırısı: En az 35 kişi hayatını kaybetti

Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenen intihar saldırısında en az 35 kişi öldü, 42 kişi de yaralandı. Şehrin batı yakasında düzenlenen saldırı, bölgenin yoğun olduğu bir saatte gerçekleşti. Kabil polisinin verdiği bilgilere göre ölen ve yaralananların çoğu Afganistan Maden ve Petrol Bakanlığı personeli. Taliban, yaptığı bir açıklamayla saldırıyı üstlendi.

BBC’ye konuşan Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, saldırganın aracındaki bombayı Kabil’in batısında bir otobüsün yanında infilak ettirdiğini söyledi.

Patlamadan etkilenen otobüs, nüfusunun önemli bölümü Şii olan mahallede Maden ve Petrol Bakanlığı personelini taşıyordu. Taliban, yaptığı açıklamada Bakanlık personelini taşıyan otobüsün hususi olarak hedef alındığını iddia etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar