Cumhuriyet gazetesi davasının ikinci duruşması başladı

Cumhuriyet gazetesi davasının ikinci duruşması bugün Silivri’deki Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi’nin karşısında yer alan binada başladı. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanıklar Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Yayın Danışmanı Kadri Gürsel, muhabir Ahmet Şık, ve gazete çalışanı Yusuf Emre İper ile Ahmet Kemal Aydoğdu avukatları katıldı.

24 Temmuz’da görülen ilk duruşmada Güray Öz, Hakan Kara, Musa Kart, Turhan Günay, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör ve Önder Çelik tahliye edilmişti.

Silivri’deki ikinci duruşmayı Medyascope tv adına Fırat Fıstık izliyor.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar