Maria kasırgasının yerle bir ettiği Dominika adası “parayla satın alınabilecek her şeyini” kaybetti

Irma kasırgasının ardından Maria kasırgası 72 bin kişinin yaşadığı Dominika adasını vurdu. Ada tarihinin en büyük yıkımlarından birini yaşarken, Dominika Başbakanı Roosevelt Sterrit, “Parayla satın alınabilecek her şeyi kaybettik” dedi. Sterrit sosyal medya üzerinden yıkımla ilgili paylaşımlarına devam ederek, “yardıma ihtiyacımız var, dostlarım, her türden yardıma ihtiyacımız var” dedi. Dominika adasını saatte 260 kilometre hızla vurduktan sonra Maria kasırgasının kategorisi 5’inci seviyeden 4’üncü seviyeye düşürüldü. Uzmanlar kasırganın tekrar  etkisini arttırarak Porto Riko ve Virgin adalarını vurabileceği konusunda uyarıda bulundular.

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika’yı vuran İrma kasırgası, en az 37 kişinin hayatını kaybetmesine ve 6 milyon  insanın tahliye edilmesine neden olmuştu. Maria, Irma kasırgasınınkine benzer bir güzergah izliyor. Eylül ayında Kategori 5 seviyesindeki İrma Kasırgası birçok Karayip adasını yerle bir etmiş, milyarlarca dolarlık hasar bırakmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar